bonjour_toujour (bonjour_toujour) wrote,
bonjour_toujour
bonjour_toujour

Требухів.

В матеріалі автора під ніком Akilla Qoshqa, який я публікував у своєму блозі, відбулася дискусія з анонімним користувачем, що поцікавився характером моїх взаємин з красилівчанами.(скрін-шот листування з анонімним співрозмовником)

Оскільки цілком можливо, що і в подальшому виникатимуть такі запитання, вирішив створити на цю тему окремий матеріал.
Щоб отримати максимально зрозумілу відповідь, необхідно спочатку пояснити ситуацію, що відбувається в Требухові. А для цього потрібно зробити невеличкий екскурс в історію.
25 жовтня 2015-го року в селі Требухів відбуваються вибори до місцевих органів влади, в результаті яких Головою Требухівської сільської ради стає Куць Віталій Володимирович.

(фото протоколу виборчої комісії з виборів до місцевих рад)


Серед кандидатів, які балотувалися на цю посаду, був і місцевий громадський активіст Тертишник Олег Іванович, який так і не зміг змиритися з поразкою та продовжив "передвиборчі перегони" вже після оголошення офіційних результатів виборів. Підбурюючи місцевих депутатів та жителів села, він влаштував кампанію по дискредитації та обливанню брудом новообраного Голови сільради. А для залучення ще більшої підтримки з боку требухівців - свою діяльність фіксував на відеокамеру та викладував на власному сайті (попередження - даний інтернет-ресурс не рекомендовано для перегляду людям зі слабкою психікою, вагітним та неповнолітнім!).(передвиборча агітаційна листівка Тертишника Олега Івановича)

Кампанія виявилася досить вдалою - за короткий період часу Тертишнику вдалося схилити на свій бік більшість депутатів (відносно підримки з боку жителів Требухова точно сказати не можу, так як на той час сам був серед прибічників Олега Івановича і не помічав об'єктивної картини, яка відбувалася в селі).
В якийсь певний момент цих подій, з Олегом Івановичем виходить на зв'язок депутат Київської обласної ради Кищук Олег Євгенович з пропозицією про співробітництво. Суть пропозиції полягала в наступному: Тертишник, використовуючи свій авторитет і підтримку серед більшості депутатського корпусу, допомагає Кищуку провести оборудку з об'єднанням сіл Требухова та Княжич в одну територіальну громаду в рамках програми децентралізації.
Активіст та обласний депутат досягають згоди, та повірив в те, що авторитет сільского Голови вже достатньо дискредитований, вирішують провести процес максимально швидко та без зайвих зусиль. Для цього влаштовується циркова вистава під назвою "Суботник в непрацюючому дитячому садочку", яка за задумом повинна вселити в требухівців віру в безкорисливі мотиви Олега Євгеновича та діяльності виключно на благо Требухова. Після чого, на одній з сесій сільської ради, депутати вносять на розляд питання ініціювання об'єднання сіл Требухова та Княжич, яке згодом й приймають. Але справа в тому, що свого часу від села Гоголів вже надходила аналогічна пропозиція про об'єднання, яку депутати відхилили. Враховуючи такі обставини, Голова сільської ради накладує на рішення про об'єднання своє вето. Далі динаміка подій, що відбувалися, значно "підсилює оберти" та рівень загострення: на наступну сесію вже приїзжає сам Кищук, який намагається "вмовити" непоступливого Віталія Володимировича, депутати, оголошують вето Голови незаконним та проводять далі процес об'єднання, дискредитація та тиск на очільника сільради стають ще більшими.
Але через поспіх та недолугість власних дій, аферисти-"об'єднальники" починають стрімко втрачати підтримку серед жителів Требухова, які, розібравшись з суттю питання, ставали на сторону Голови сільради. Та це ніяк не призвело його противників "до роботи над помилками", щоб виправити ситуацію. Навпаки, подальша діяльність "об'єднальників" її тільки погіршила, що вилилось спочатку до блокування роботи сільської ради, а потім до неприйняття бюджету на 2017 рік. Нарешті, зрозумівши, що таким чином їм не вдасться досягти поставленої мети - звернулися за допомогою до районної влади. Та й там не змогли отримати особливих успіхів.
Ось така на даний момент ситуація з "об'єднаною оборудкою" в селі Требухів. Тепер, власне кажучи, поясню чому це є оборудкою. Справа в тому, що для реалізації своїх цілей, Кищук, за підтримки керованих Тертишником депутатів, постійно обдурював, перекручував факти та поливав брудом непохитливого Віталія Володимировича. Основні аргументи, що використовувалися для ошукування, наступні:

- реформа не є добровільною, в кінцевому результаті небажаючих об'єднуватися все одно змусять це зробити. Насправді, законом не передбачувається примусове об'єднання і для залякування аферисти норми закону підміняли перспективним планом, який розробляється в якості "наочного посібника" і ніякого верховенства над законом не має. Як би було інакше, "об'єднальники" не використовували б досить складну та ризиковану схему для своєї оборудки, а реалізували б її в законний спосіб;


- своїми діями пан Кищук намагається "врятувати село Требухів від намагань міста Бровари приєднати його до себе". Як би це відповідало дійсності, за майже рік, що минув з моменту старту кампанії, зацікавлені представники Броварів розгорнули б діяльність в цьому напрямку. Та за такий період часу з їхнього боку не було зроблено жодного кроку. Насправді, пан Кищук від такої перспективи рятує не Требухів, і навіть не Княжичи, а забеспечує собі комфотне майбутнє в нових післяреформенних реаліях. У випадку об'єднання Княжич з Броварами, вплив Олега Євгеновича на місцевій політичній арені значно знизиться, через те, що на неї вийде велика кількість броварських політиків. А в результаті об'єднання двох сіл обирається новий склад ради об'єднаної громади в кількості приблизно 30 чоловік, на яку буде значно знижено (а то й взагалі ліквідовано) вплив з боку районної влади та надано більшої самостійності у формуванні і розподілі власного бюджету.

Чому в матеріалі так багато уваги приділено Олегу Івановичу Тертишнику? Справа в тому, що довідавшись про можливість об'єднання в одну громаду красилівчан та требухівців, він розпочав свою "фірмову діяльність" по відношенню до жителів Красилівки.

(скрін-шот з коментарами Тертишника під відео громадських слухань, що відбулися в Красилівці)А щоб запобігти Олегу Івановичу досягти успіху в цьому напрямку - було проведено ось таку своєрідну освітню роботу.

Автор - Чуксін Віталій.

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments