bonjour_toujour (bonjour_toujour) wrote,
bonjour_toujour
bonjour_toujour

"Сімпсони" в реальному житті.

  Одним з найкращих зразків в`їдливої сатири та злісного сарказму, які викривають пороки сучасного суспільства, є американський мультсеріал "Сімпсони". З`явившись вперше на телеекранах в далекому 1987 році, він вже понад 30 років радує десятки мільонів своїх прихильників по всьому світу. Такого шаленого та довготривалого успіху  мультфільм досяг завдяки відсутності в ньому заборонених тем для критики: висміюється все - від релігійних забобонів до популярної музики, кінематографу, сімейних цінностей, толерантності з політкоректністю. До того ж творці серіалу зуміли побудувати ідеальний "всесвіт абсурду", в якому не існує жодного позитивного персонажу, але взаємовідносини між ними відбуваються настільки гармонійно, що вади та недоліки кожного окремого персонажу сприймаються абсолютно адекватно іншими героями франшизи. У вигаданому місті Спрінфілді, де відбуваються основні події серіалу, є корумпований мер, який під час чергових виборів постійно переобирається на новий термін та недолугі поліцейські, від яких більше шкоди, ніж від представників злочинного світу, старезний мільярдер-скнара, власник атомної станції, що забруднює навколишнє середовище та недоумкуватий алкоголік  - інспектор з безпеки на цій станції. Подібних персонажів в мульфільмі - безліч.До кінця серпня цього року серед фанатів культового мультсеріалу був і я. Але вже з вересня я цілком втратив до нього будь-який інтерес. Справа в тому, що події, які почали відбуватися в суспільному житті нашого села за рівнем безглуздя перевершили навіть цей всесвітньо відомий американський мультсеріал.
Нагадаю, про що йде мова: 30 серпня 2017 року на подвір`ї одного з депутатів сільської ради трапився вибух. Через дві години на місці події вже був теперішній Директор КП "Сервіс" Тертишник Олег Іванович, а ще через дві з половиной години він розмістив на власному сайті статтю про цей інцидент (нижче - сама стаття у повному обсязі).
Якщо перевести з "тертишникової" на українську мову, то суть матеріалу наступна:

- прибувши на місце події, Олег Іванович одразу ж визначив тип вибухового пристрою та кількість використаної вибухівки;
- встановив, що причиною вибуху є депутатська діяльність "постраждалого", який твердо стоїть на принципах законності та не дозволяє розкрадати бюджетні кошти;
- нагадав, що розкрадають бюджетні кошти та земельні ресурси Требухова - частина депутатського корпусу, яких автор називає "папєрєдніками". В якості підтвердження своїх слів, Олег Іванович наводить приклад останньої сесії, на якій було відмовленно в отриманні земельних ділянок деяким колишнім і нинішнім депутатам (далі перевести на зрозумілу мову маячню хворого на голову Тертишника практично неможливо, тому процитую оригінал, який буде надруковано синім кольором, а мої власні коментарі - червоним).
"Чому? Бо ті, при старій владі, нахапалися землі не тільки ВСІМ своїм близьким і далеким родичам, а й невідомо яким жителям ВСІЄЇ України і навіть Криму (для Олега Івановича, як я зрозумів, Крим - це не Україна). І знову нахабно "ЛІЗУТЬ"! Сом В. В. можливо десь в емоційній формі це прокоментував. ОТ САМЕ ЦЕ і стало причиною м'яко кажучи - лютої ненависті". Тобто підірвали депутата за емоційний коментар!!!
- але на заваді розкрадачам бюджетних коштів стали "нові" депутати та Голова сільради, які вирішили змінити склад Виконавчого комітету та повернути Будинок Культури в розпорядження сільської ради. Взагалі то, тих хто розкрадає бюджетні кошти потрібно саджати до в`язниці, а не виводити зі складу Виконавчого комітету;
- та "розкрадачі бюджету" так просто не здалися а взяли, та й саботували проведення останньої сесії, на якій "було відмовленно в отриманні земельних ділянок деяким колишнім і нинішнім депутатам", не з`явившись на неї. Як можна було відмовити в отриманні земельних ділянок при відсутності кворуму - це лише одному Тертишнику відомо;
- закінчивши з аналізом, Директор КП "Сервіс" взявся за прогнози (та погрози), які також неможливо перевести з "тертишникової" на українську мову, тому процитую оригінал: "Вважатиму, що частина депутатів, що не прийшла -  піддалися впливу чи-то емоцій, чи-то іншого інтересу. Але - вони своїми діями не дають  сформувати новий виконком і тим самим саботують прийняття бюджету села. Не буду тут і зараз називати КОНКРЕТНІ прізвища (ага, прізвища не назву, але "конкретні" надрукую "капс-локом"). Просто скажу - відкрийте очі і задумайтесь ЧОГО ви прийшли депутатами? Ви прийшли, щоб якась тварина кидала вам вибухові пристрої у ваші двори? Це ВИ, шановні, до цього довели! Ви і тільки ви "породжуєте" таких виродків, які завтра кинуть такий же пристрій вам". Цікаво - який сенс кидати вибухівку тим, хто своїми діями  всіляко сприяє втіленню злочинних намірів "виродків"?! Олег Іванович, Ви в черговий раз "палитесь"!
- закликає, якщо кому що відомо про зловмисників - негайно про це повідомити.
Мені відомо, тому повідомляю - до вибуху безпосередньо причетний Тертишник Олег Іванович;
- вимагає від депутатів прийти на сесію (яка чисто випадково повинна відбутися в той же день, коли стався вибух) та проголосувати за зміни у складі Виконачого комітету та повернення Будинку культури у розпорядження сільської ради;
- погрожує тим, хто цього не зробить (далі зазвичай "пряма мова" автора). "
Всі, ті із вас, хто не прийде, я вас так розмалюю, що люди, які є вашими ж сусідами порвуть вас на клоччя (я навіть свого часу подумав, що дружина депутата Домотирка знайла в лісосмузі пошматований труп сільського депутата, а не собаки). А за це, що було сьогодні - вас вже пора порвати. Ще раз кажу - одумайтеся, вашими руками оце робиться! Вашими";
- запевнив, що сам "постраждалий" на сесію обов`язково прийде.

В принципі, за останні декілька років я вже звик до подібних "потоків свідомості" сільського активіста, у якого не все гаразд з головою. Тому його чергова графоманська потуга навряд чи відбила б в мене інтерес до улюбленого мультсеріалу. А от подальший розвиток подій все ж таки викреслив мене зі списків фанатів "Сімпсонів" (сподіваюся, що не назавжди).
 Отже далі було наступне: не зважаючи на те, що до будівлі Сільської ради з`явилося 20(!) депутатів (для внесення змін у склад Виконкому потрібно 17) - сесія так і не відбулася. Причина - депутати до сесійної зали потрапляли по черзі: спочатку туди зайшли "
папєрєдніки", які чекали-чекали, але так і не дочекалися приходу "нових депутатів". Так і не дочекавшись своїх колег, "папєрєдніки" залишили сесійну залу, в яку відразу ж ввійшли "нові" (разом з "постраждалим"), яких не вистачило для набрання кворуму, через що сесія і не відбулася.
 А тепер все більш конкретно і по порядку. Для наочного підтвердження того, про що буде розказано далі, я використаю кадри з відео, знятого Ганжою Миколою Денисовичем.
 Ще до початку сесійного засідання в об`єктив камери Миколи Денисовича потрапляють три депутати (серед яких і "постраждалий від вибуху"), які спілкуються між собою біля будівлі Сільської ради.
В самій сесійній залі камера фіксує ще 7 депутатів.


Через хвилину до них приєднується Голова сільської ради, щоб розпочати сесію.Далі з`являється "прєдусмотрений сєкрєтарь".


Проходить 2 хвилини і ми бачимо депутата, який перебував в сесійній залі, але не потрапляв в об`єктив відеокамери.Ще 6 хвилин і в сесійну залу входить 13 депутат. Це значить, що є необхідна для кворума кількість депутатів, але сесія так і не розпочинається.Через 5 хвилин камера фіксує ще одного депутата, який до цього моменту не потрапляв в об`єктив.


Звернули увагу - до цих пір в сесійній залі ще не з`явився жоден з тих трьох депутатів, яких Ганжа зняв з самого початку біля приміщення Сільської ради. Навіть "постраждалий від вибуху", який теоретично повинен прийти в сесійну залу одним з найперших! Минає ще 5 хвилин - в приміщення заходить 15 депутат.


Нарешті, через хвилину ми бачимо одного з тих трьох депутатів, які були на вулиці.


Далі Микола Денисович вимикає відеокамеру і коли знову її вмикає, то в залі вже знаходиться Директор КП "Сервіс", який налаштовує апаратуру для відеозйомки та ще 4 депутати.

Закінчивши налаштування апаратури, Олег Іванович залишив сесійну залу і в об`єктив камери потрапив "одноразовий секретар".

А через декілька секунд камера зняла в сесійній залі останніх двох депутатів, серед яких був і "постраждалий від вибуху".Загальна кількість зафіксованих в той день в Сільській раді депутатів - 20 чоловік.
Але їм так і не вдалося провести сесію, через те, що потрапляли вони до сесійної зали
по черзі: доки там перебували "папєрєдніки" - "нові" тусувалися на вулиці. Варто тільки но було
"папєрєднікам" залишити приміщення, як туди відразу зайшли "нові". Багатьом, мабуть, не зрозуміло
в чому сенс таких рокіровок. Справа в тому, що недоумкуватий Тертишник вирішив взяти під
свій контроль Виконавчий комітет Требухівської сільської ради, виключивши з його складу
більшу половину членів, а на їх місце привести своїх людей. Для змін кількісного та особового складу
Виконкому, потрібна підтримка 2/3 депутатського корпусу, якої наразі в нього не має.
І щоб її отримати, він вигадує абсолютно ідіотський план, який полягає в наступному:
- підірвати на подвір`ї одного з депутатів вибухівку;
- заявити, що підірвали її через те, що "постраждалий" депутат стоїть на заваді "розкрадачам бюджетних коштів";
- а для того, щоб остаточно припинити ці розкрадання, необхідно змінити склад Виконавчого комітету, виключивши з нього "розкрадачів";
- необхідну для такої оборудки кількість депутатських голосів, отримати шляхом погроз та залякувань. Для цього під
час проведення засідання Сільської ради, Олегу Івановичу потрібно було зняти на відеокамеру сесійну залу в якій будуть
відсутні непідконтрольні йому депутати. Потім, зробивши "правильний монтаж" відео, почати носитися з ним, як дурню з писаною торбою, волаючи на всю горлянку "Дивиться, вони саботують прийняття змін до Виконкому, даючи змогу й далі розкрадать бюджет!!! В той час, як "нових" депутатів, за те, що вони стоять цьому на заваді - підривають у власних будинках!!! АВРАЛ!!! КАРАУЛ!!! ГАНЕБНА ЗРАДА!!!" Погорлопанив певний час, є шанс, що хтось з депутів повірить тому, що члени Виконкому розкрадають бюджет (адже вірили майже два роки, що в нас "незаконно обраний" Виконком!). Інша частина депутатів може злякатися "чорного піару" з боку Тертишника. І ось в такий нехитрий спосіб є шанс набрати необхідну кількість депутатських голосів. Коли я називав Олега Івановича недоумкуватим, то це ні в якому разі не було образою на його адресу, а звичайною констатацією факту. Тому що "геніальний план" Тертишника відразу пішов коту під хвіст, варто було з`явитися на сесійне засідання ще одному відеооператору, який відзняв повну картину того, що відбувалося в Сільській раді. А оскільки у Директора комунального підприємства не вистачило розумових здібностей, щоб на подібні "форс-мажорні обставини" розробити так звані "плани Б, В, Г...", то йому так і не вдалося реалізувати задумане.
 А щоб ви отримали максимальне задоволення від перегляду чергової серії "Требухівських Сімпсонів", зазначу, що на одному з засідань Бюджетної комісії Требухівської сільської ради розглядалося питання про виділення матеріальної допомоги у розмірі 100 000 гривень "постраждалому від вибуху" депутату.

Tags: мені_слова_не_давали
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments