bonjour_toujour (bonjour_toujour) wrote,
bonjour_toujour
bonjour_toujour

Про виконання та тлумачення законів депутатом Шевченко.

Оскільки нашому "требухівському Кісельову" , посилаючись на авторські права, вдалося якимось чином заблокувати два матеріали цього блогу, а в мене наразі замало часу для вирішення питання розблокування - даний матеріал, для запобіганню рецидиву, буде виключно в текстовому форматі з посиланнями на відео, викладене паном Тертишником. Якщо ж він його видалить - я опублікую відео на власному ресурсі.

Нещодавно у "вконтактівському" пабліку "Незалежна сторінка Требухова" відбулася дискусія з депутатом Требухівської сільської ради Шевченко Ольгою Миколаївною, під час якої вона спитала причину моєї зацікавленності требухівським бюджетом та заявила, що ніхто і ніщо не змусить її порушувати закони України. Свого часу вже відповідав на аналогічне запитання, та, на жаль, пані Ольга цього не пам'ятає. Тому, щоб така ситуація не повторилася знову - продублюю відповідь в цьому матеріалі. Причина моєї зацікавленності, шановна Ольга Миколаївна, полягає в тому, що я є жителем села Требухів.
А от заяву не тільки спробую спростувати, але дещо його уточнити: закони України депутат Шевченко не тільки порушує, а ще й трактує у власній інтерпретації, яка суперечить суті викладеного в них змісту.

Для наведення конкретних прикладів зробимо невеличкий екскурс в історію, щоб пригадати події піврічної давнини. 12 серпня 2016 року відбулася 10-та позачергова сесія Требухівської сільської ради. Цю сесію можна назвати "офіційним стартом об'єднувальної оборудки". Після неї ще більше підсилився психологічний тиск на Голову Требухівської сільської ради, зумовлений постійною дискредитацією і розповсюдженням неправдивої інформації на його адресу.
Серед питань, що розглядалися на засіданні, була пропозиція депутатів щодо добровільного об'єднання територіальних громад та порядку проведення громадських обговорень, щодо добровільного об'єднання територіальних громад. Перш ніж перейти до їх розгляду, Віталій Володимирович зауважив, що 4 червня 2015 року це питання вже розглядалося після  надходження пропозиції Голови Гоголівської сільської ради про об'єднання в одну територіальну громаду. Але після проведення опитування майже 1800 жителів села, більшість з яких висловилася проти об'єднання - пропозицію було відхилено і вирішено залишитися окремою спроможньою територіальною громадою. Враховуючі дані обставини, Голова висловив сумніви щодо нагальності розгляду даних питань, на що отримав зауваження депутата Шевченко, яка, посилаючись на перспективний план об'єднання, почала запевняти, що добровільне об'єднання стає примусовим. Згідно цього плану село Требухів "об'єднають з містом Бровари". Насправді ж, перспективний план, який розробляється у відповідності до методики формування спроможних територіальніх громад, ніякого верховенства над законами України не має, тому не може порушити принципа добровільності, на якому базується Закон України про добровільне об'єднання територіальних громад. Якщо висловити це простими словами, то згідно закону спочатку ініціюється об'єднання. Ініціаторами можуть бути:
- сільський, селищний, міський голова;
- не менш ніж третина депутатів відповідної ради;
- члени територіальної громади;
- деякі органи самореалізації населення громади.
В пропозиції повинно бути вказано, які територіальні громади планується об'єднати та визначено адміністративний центр майбутньої громади. Після цього пропозицію вивчають, виносять на громадське обговорення та подають на розляд сесії відповідної ради. В разі схвалення пропозиції на сесії - створюють спільну робочу групу з однакової кількості представників громад, які планують об'єднуватися. А щодо перспективного плану, то він є частиною державної підтримки об'єднання громад, розробляється відповідною держадміністрацією і ніяким чином не може бути реалізований без виконання перерахованих вище умов. Знала про це Ольга Миколаївна, коли виголошувала свій спіч - невідомо, але депутатську проопозицію Віталій Володимирович "заветував". Та це не завадило депутатам створити робочу групу з об'єднання і обговорити питання висунення ініціативи об'єднання з боку Княжич. Через чотири місяці в приміщенні Княжицької сільскої ради проходить засідання (в якому прийме участь й депутат Шевченко) робочої групи з об'єднання. Те засідання також було порушенням норми закону, оскільки робоча група повинна створюваться після узгодження на сесії. Зі сторони Требухова воно було "заветоване" Головою, в Княжичах таке питання навіть не обговорювалося. Що то була за робоча група, яка 12-го грудня 2016 року проводила засідання в приміщенні Княжицької сільської ради - достеменно не відомо, але точно не тією, утворення якої вимагає Закон про добровільне об'єднання територіальних громад. Більше того - так зване "засідання робочої групи з об'єднання" суперечить не тільки нормам закону, а й здоровому глузду, так як на ньому розглядалося подання офіційної пропозиції про об'єднання. Така пропозиція, після виконання необхідних вимог закону, надходить від голови громади, що ініціює об'єднання. В нашому випадку - це Голова Княжицької сільської ради, який приймав активну участь у...засіданні "робочої групи з об'єднання". Це ще один яскравий приклад компетентності деяких представників місцевої влади, до яких належить і пані Ольга, про які неодноразово розповідалося в попередніх матеріалах.
Отже на 10-ій позачерговій сесії Требухівської сільської ради депутат Шевченко, використовуючи невірне тлумачення Закону України про добровільне об'єднання територіальних громад, подала на розгляд сесії питання, яке у відповідності до цього закону розглядатися не мало права. Як наслідок, це порушення вимог закону в подальшому призведе до інших - участі Ольги Миколаївни у засіданні нелегітимної робочої групи та проведенні нелегітимних Громадських слухань по об'єднанню громад.

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments